In order to ensure the full website experience, we use cookies. By using our website you agree to the terms of use of cookies.

28779 great job offers from 19 sources Looking for employees? Publish job ad

Padomi darba meklētājiem

Negaidīts darba piedāvājums? Ko ar to darīt?

Negaidīts darba piedāvājums? Ko ar to darīt?

Saņemot darba piedāvājumu brīdī, kad neesi lūkojies pēc jaunām iespējām, varam justies nedaudz pārsteigti. Progresējot savā karjerā ir lielāka iespēja, ka būs uzņēmumi, kas vēlēsies Tev piedāvāt darbu. Un pilnīgi iespējams, ka šis var būt jauns karjeras pavērsiens.

Read more

Valodu spēks darba tirgū

Valodu spēks darba tirgū

Nenoliedzami darba tirgū viena no novērtētākajām priekšrocībām ir valodu zināšanas. Statistikas dati vēsta, ka Latvijā ir viens no augstākajiem rādītājiem attiecībā uz svešvalodu prasmēm. Tomēr neskatoties uz pozitīvo statistiku, savu vērtību darba tirgū varam celt apgūstot vēl kādu jaunu svešvalodu. Kāpēc ir vērts mācīties jaunu valodu un kā tas noder darba tirgū?

Motivācijas vēstules paraugs

Motivācijas vēstules paraugs

Motivācijas vēstule ir kā papildinājums Tavam CV. Šādā vēstulē būtu labi plašāk pastāstīt par Tavu piemērotību konkrētajam amatam, profesionālajiem sasniegumiem, īpašībām un gūto pieredzi, kas noderētu jaunajā amatā. Svarīgi, lai motivācijas vēstule katram darba devējam ir individuāli pielāgota, nevis copy-paste no iepriekšējās motivācijas vēstules.

Šo ar kolēģiem labāk neapspriest...

Šo ar kolēģiem labāk neapspriest...

Saprotams, ka mūsu darba biedri mēdz kļūt arī par draugiem. Savukārt draudzīgas sarunas šķiet pašsaprotamas gan pusdienu pauzēs, gan darba laikā, gan kopīgajos pasākumos. Taču sarunās ar kolēģiem jāatceras, ka ir lietas, ko labāk neapspriest. Kas ir tās lietas, par kurām ar kolēģiem labāk nerunāt?

Jautājumi, kurus nevajadzētu uzdot darba intervijā

Jautājumi, kurus nevajadzētu uzdot darba intervijā

Darba intervijas noslēgumā nereti tiek uzdots jautājums par to, vai ir vēl kādi jautājumi. Šādos brīžos būtu labi, ka ir kas sagatavots, jo tādā veidā radām priekšstatu, ka esam intervijai gatavojušies. Tomēr ir jautājumi, kurus nevajadzētu uzdot. 

Kad nepieciešams atjaunot CV?

Kad nepieciešams atjaunot CV?

Ļoti iespējams, ka šobrīd esi darba attiecībās un pēc jauna darba nemaz nelūkojies. Līdz ar to sava CV atjaunošana nav Tavu darāmo uzdevumu sarakstā.

Tomēr Tu nekad nevari zināt, vai nepienāks brīdis, kad jāmeklē jauns darbs vai uzradīsies labs darba piedāvājums, kuram pieteikuma termiņš ir īss. Kādos gadījumos nepieciešams atjaunot savu CV?

Darbs, no kura daudzi atsakās... Kāpēc to pieņemt?

Darbs, no kura daudzi atsakās... Kāpēc to pieņemt?

Darba tirgū ir arī vakances, uz kurām nav pārāk liels konkurss, jo īsti neviens nevēlas pieteikties. Iemesli tam var būt gan uzņēmuma reputācija, darba vides problēmas, zemais atalgojums vai nozare, kuru darba devējs pārstāv. Tomēr kāpēc izmantot iespēju un pieteikties uz pozīciju, ko nevar dēvēt par iekārojamu?