Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājaslapas lietošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājaslapu, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanas nosacījumiem.

Lieliskas 16275 darba iespējas no 15 avotiem Meklējat darbiniekus? Publicēt vakanci

Padomi darba devējiem

Kādas ir sezonas darba priekšrocības?

Kādas ir sezonas darba priekšrocības?

Sezonas darbinieki palīdz sasniegt uzņēmuma mērķus to aktīvākajā biznesa periodā, palīdzot tikt galā ar paaugstināto pieprasījumu vai gluži vienkārši veic tikai šai sezonā nepieciešamos darbus. Lai gan sezonas darbs nesniedz ilgtermiņa stabilitāti darba ņēmējam un darba devējam prasa salīdzinoši lielu iesaisti darbinieku piesaistē īsam periodam, tomēr šis nodarbinātības veids var sniegt būtiskus labumus abiem.

Lasīt vairāk

Ko ņemt vērā darba devējiem, organizējot attālināto darbu?

Ko ņemt vērā darba devējiem, organizējot attālināto darbu?

Šobrīd darba devēji ir aicināti organizēt uzņēmuma darbu attālināti. Protams, ir nozares, kurās tas īsti nav iespējams darba specifikas dēļ, bet ir uzņēmumi, kuriem attālinātais darbs līdz šim nav nekas neierasts. Bet ko ņemt vērā uzņēmumiem, kuri ar attālināta darba principu tikai sāk iepazīties?

Ko darīt ar lēnu darbinieku?

Ko darīt ar lēnu darbinieku?

Nav nekāds noslēpums, ka mūsdienās darba temps ir audzis un ir nepieciešams darbu paveikt ne tikai kvalitatīvi, bet arī ātri. Uzņēmuma veiksmes faktors nereti ir komandas darbs un var gadīties, ka šo komandas darbu negatīvi ietekmē tas, kuram tik raiti ar darbiem nevedas. Kā panākt, lai darbinieks strādā ātrāk, neaizvainojot viņu?

Z paaudze. Ar ko nevar viņus piesaistīt?

Z paaudze. Ar ko nevar viņus piesaistīt?

Vairums darba devēju zina, ko vēlas millēniālis un kā piesaistīt viņu savam uzņēmumam. Bet kā ir ar jaunāko paaudzi jeb Z paaudzi? Kas ir tās lietas, ar kurām vairs Z paaudzes (saukta arī par Youtube paaudzi un GenZ) darba ņēmēju neiekarosim?

Ja jāizvēlas starp 2 lieliskiem kandidātiem...

Ja jāizvēlas starp 2 lieliskiem kandidātiem...

Nereti grūtības sagādā jau viena piemērota kandidāta atrašana.  Tomēr ir reizes, kad veiksme ir darba devēja pusē un pozīcijai piemēroti šķiet pat divi kandidāti. Lieliski, ka kandidāti ir divi, bet problemātiski, ka iespējams pieņemt darbā tikai vienu un izvēle ir tik grūta. Kā šādā situācijā izvēlēties īsto?

Arī vadītājam jāprot atvainoties

Arī vadītājam jāprot atvainoties

Arī vadītāji kļūdās, jo būt perfektam it visā ir teju neiespējami. Patiešām labs vadītājs pēc pieļautas kļūdas zinās arī kā atvainoties. Pat tad, ja pieļautā kļūda šķiet nenozīmīga vai atvainošanās rada neērtības.

Ieteikumi talantīga darbinieka noturēšanai

Ieteikumi talantīga darbinieka noturēšanai

Labu darbinieku aiziešana mēdz būt gan emocionāls, gan finansiāls zaudējums. Līdz ar to darba devējam būtu jādomā par to, kā darbiniekā veidot lojalitāti un prieku par esošo darbu, lai darbinieks nedomātu par darba uzteikšanu, jo jauna un atbilstoša darbinieka atrašana prasa gan laiku, gan finansiālos resursus. Kas būtu jāņem vērā, lai samazinātu talantīgu darbinieku aiziešanas iespējas?