Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājaslapas lietošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājaslapu, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanas nosacījumiem.

Lieliskas 26967 darba iespējas no 20 avotiem Meklējiet darbiniekus? Publicēt vakanci

Padomi darba devējiem

Ieteikumi talantīga darbinieka noturēšanai

Ieteikumi talantīga darbinieka noturēšanai

Labu darbinieku aiziešana mēdz būt gan emocionāls, gan finansiāls zaudējums. Līdz ar to darba devējam būtu jādomā par to, kā darbiniekā veidot lojalitāti un prieku par esošo darbu, lai darbinieks nedomātu par darba uzteikšanu, jo jauna un atbilstoša darbinieka atrašana prasa gan laiku, gan finansiālos resursus. Kas būtu jāņem vērā, lai samazinātu talantīgu darbinieku aiziešanas iespējas?

Lasīt vairāk

Gatavojoties intervijai ar kandidātu...

Gatavojoties intervijai ar kandidātu...

Saprotams, ka ne visos uzņēmumos ir atrodama HR nodaļa vai personāla atlases speciālists. Nereti darbinieku atrašanu, intervēšanu un novērtēšanu veic pats uzņēmuma vadītājs. Tomēr tas neatbrīvo darba devēju no atbildības par kvalitatīvu un rūpīgu interviju. Gatavojoties tai, iesakām ņemt vērā pāris svarīgas lietas.

Vai darbinieks ir lojāls?

Vai darbinieks ir lojāls?

Ikviens darba devējs sapņo par patiešām lojāliem darbiniekiem. Jāsaprot gan, ka lojalitāte nav saistīta ar nostrādātajiem gadiem. Darbinieka attieksme, ieguldījums uzņēmumā un izturēšanās – tās ir lietas, ar ko var saistīt lojalitāti un darbinieki ar šādām īpašībām noteikti ir jāmēģina noturēt. Kā pateikt vai darbinieks ir lojāls?

Uzņemot jauno kolēģi...

Uzņemot jauno kolēģi...

Pirmā darba diena un nedēļa var būt satraucoša ikvienam. Tāpēc darba devēja un/vai HR nodaļas uzdevumus ir parūpēties, lai jaunais kolēģis pirmajās dienās jūtas patiešām gaidīts un neizjūt nevajadzīgu stresu. Ko ņemt vērā, lai pēc iespējas veiksmīgāk uzņemtu jauno kolēģi?

Kandidāts bez pieredzes. Kāpēc viņu pieņemt darbā?

Kandidāts bez pieredzes. Kāpēc viņu pieņemt darbā?

Mūsdienu darba tirgus situācijā, kad atrast piemērotus darbiniekus kļūst arvien grūtāk, nereti personāla atlasē strādājošajiem nākas apsvērt arī ideju par kandidātu bez atbilstošas pieredzes. Kādos gadījumos ir tiešām vērts apdomāt potenciālā kandidāta pieņemšanu darbā, neskatoties uz neatbilstošu pieredzi?

Kāpēc ir svarīgi sludinājumā norādīt atalgojumu?

Kāpēc ir svarīgi sludinājumā norādīt atalgojumu?

Jaunākie grozījumi Darba likumā nosaka, ka turpmāk darba sludinājumos jānorāda attiecīgā amata darba algas kopējās mēneša vai gada summas bruto vai paredzēto stundas tarifa likmes samaksas amplitūda.
Nav šaubu, ka tieši atalgojums ir lielākais motivators un kritērijs darba ņēmējiem, meklējot jaunu darbu. Atalgojuma norādīšana darba sludinājumā arī paātrina atlases procesu, kā arī sniedz vēl citas priekšrocības.

Ko ņemt vērā intervētājam?

Ko ņemt vērā intervētājam?

Mūsdienās ir atrodama plaša infromācija par to, kādas kļūdas nepieļaut intervijas laikā darba ņēmējiem. Tomēr arī tiem, kuri ir iejutušies intervētāja lomā, vajadzētu aizdomāties par savu uzvedību intervijas laikā. Ko būtu svarīgi ievērot intervētājiem, lai atstātu labu priekšstatu darba ņēmēju acīs un nodrošinātu patīkamu pieredzi?