Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājaslapas lietošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājaslapu, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanas nosacījumiem.

Lieliskas 28882 darba iespējas no 19 avotiem Meklējat darbiniekus? Publicēt vakanci

Padomi darba devējiem

Ja jāizvēlas starp 2 lieliskiem kandidātiem...

Ja jāizvēlas starp 2 lieliskiem kandidātiem...

Nereti grūtības sagādā jau viena piemērota kandidāta atrašana.  Tomēr ir reizes, kad veiksme ir darba devēja pusē un pozīcijai piemēroti šķiet pat divi kandidāti. Lieliski, ka kandidāti ir divi, bet problemātiski, ka iespējams pieņemt darbā tikai vienu un izvēle ir tik grūta. Kā šādā situācijā izvēlēties īsto?

Lasīt vairāk

Arī vadītājam jāprot atvainoties

Arī vadītājam jāprot atvainoties

Arī vadītāji kļūdās, jo būt perfektam it visā ir teju neiespējami. Patiešām labs vadītājs pēc pieļautas kļūdas zinās arī kā atvainoties. Pat tad, ja pieļautā kļūda šķiet nenozīmīga vai atvainošanās rada neērtības.

Ieteikumi talantīga darbinieka noturēšanai

Ieteikumi talantīga darbinieka noturēšanai

Labu darbinieku aiziešana mēdz būt gan emocionāls, gan finansiāls zaudējums. Līdz ar to darba devējam būtu jādomā par to, kā darbiniekā veidot lojalitāti un prieku par esošo darbu, lai darbinieks nedomātu par darba uzteikšanu, jo jauna un atbilstoša darbinieka atrašana prasa gan laiku, gan finansiālos resursus. Kas būtu jāņem vērā, lai samazinātu talantīgu darbinieku aiziešanas iespējas?

Gatavojoties intervijai ar kandidātu...

Gatavojoties intervijai ar kandidātu...

Saprotams, ka ne visos uzņēmumos ir atrodama HR nodaļa vai personāla atlases speciālists. Nereti darbinieku atrašanu, intervēšanu un novērtēšanu veic pats uzņēmuma vadītājs. Tomēr tas neatbrīvo darba devēju no atbildības par kvalitatīvu un rūpīgu interviju. Gatavojoties tai, iesakām ņemt vērā pāris svarīgas lietas.

Vai darbinieks ir lojāls?

Vai darbinieks ir lojāls?

Ikviens darba devējs sapņo par patiešām lojāliem darbiniekiem. Jāsaprot gan, ka lojalitāte nav saistīta ar nostrādātajiem gadiem. Darbinieka attieksme, ieguldījums uzņēmumā un izturēšanās – tās ir lietas, ar ko var saistīt lojalitāti un darbinieki ar šādām īpašībām noteikti ir jāmēģina noturēt. Kā pateikt vai darbinieks ir lojāls?

Uzņemot jauno kolēģi...

Uzņemot jauno kolēģi...

Pirmā darba diena un nedēļa var būt satraucoša ikvienam. Tāpēc darba devēja un/vai HR nodaļas uzdevumus ir parūpēties, lai jaunais kolēģis pirmajās dienās jūtas patiešām gaidīts un neizjūt nevajadzīgu stresu. Ko ņemt vērā, lai pēc iespējas veiksmīgāk uzņemtu jauno kolēģi?

Kandidāts bez pieredzes. Kāpēc viņu pieņemt darbā?

Kandidāts bez pieredzes. Kāpēc viņu pieņemt darbā?

Mūsdienu darba tirgus situācijā, kad atrast piemērotus darbiniekus kļūst arvien grūtāk, nereti personāla atlasē strādājošajiem nākas apsvērt arī ideju par kandidātu bez atbilstošas pieredzes. Kādos gadījumos ir tiešām vērts apdomāt potenciālā kandidāta pieņemšanu darbā, neskatoties uz neatbilstošu pieredzi?