Daļai no mums ir sapnis par darbu, kurš sniedz arī iespēju ceļot. Šāds darbs nereti ir dinamisks un neliek sēdēt ofisā no plkst. 09.00-17.00. Protams, pirmā profesija, kas nāk prātā šādā gadījumā ir stjuarts/-e. Tomēr papildu šim amatam ir vēl citas lieliskas profesijas, kurās neatņemama sastāvdaļa ir komandējumi un atrašanās ārpus valsts robežām.

Autobusa vai kravas auto vadītājs 

Tas ir mīts, ka tālbraucēji redz tikai noliktavas un auto bāņus, bet autobusa vadītāji tikai pasažierus. Jā, abām profesijām ir jāpavada garas stundas braucot pie stūres, bet nereti tas sniedz arī iespēju redzēt vairāk nekā vienu valsti. Ja mīli pavadīt laiku pie automašīnas stūres, tad zini, ka vari meklēt darbu kā autobusa vadītājs kādā tūrisma aģentūrā vai starptautisko pasažieru pārvadājumu uzņēmumā, kā arī apsvērt kravas automobiļa vadītāja profesiju. 

Darbs uz kruīza kuģiem 

Darbs uz kruīza kuģiem ļauj ceļot, iepazīt jaunas vietas un kultūras, kā arī satikt visdažādākos cilvēkus. Tiesa gan – darbs nereti prasa iespēju būt ilgstošāk prom no mājām. Tomēr, ja prombūtne nav šķērslis, tad noteikti apsver iespēju par darbu uz kruīza kuģa.

Gids 

Gida darbības vietas var atšķirties. Ir gidi, kuri strādā savas pilsētas vai ciema teritorijā, ir tādi, kas dodas līdzi ekskursantiem pa visu Latviju un ir arī tādi gidi, kuriem ir iespēja pavadīt tūristu grupas ārpus Latvijas. Nenoliedzami, gida darbs prasa būt komunikablam, erudītam un ar mīlestību uz ceļošanu. Ja saskati sevī šīs īpašības, tad apsver domu par gida darbu. 

Žurnālists, reportieris

Ne vienmēr visiem žurnālistiem tiek nodrošināta iespēja ceļot. Tomēr, ja esi pieredzējis žurnālists vai reportieris un Tev ir ķēriens interesanti pastāstīt par pasaules aktualitātēm, tad ceļošana ir gandrīz nodrošināta. Kā arī iespēja pabūt dažādās valstīs ir tiem žurnālistiem un blogeriem, kas raksta tieši par ceļošanu un citām valstīm. 

Darbs eksporta jomā 

Strādājot eksporta uzņēmumā un esot atbildīgam tieši par produkcijas vai pakalpojuma eksportu uz ārvalstīm, diezgan bieži gadās, ka savā ikdienā jāatvēl daļa laika komandējumiem. Jaunu tirgu apgūšana un sarunu vešana ar jauniem klientiem nereti notiek ārpus vietējā biroja. Ja lepojies ar labām valodu zināšanām un spēju pārdot, tad aplūko aktuālā vakances šeit