Apsverot izvēli par labu kādam darba devējam, vajadzētu palūkoties, ko vēl potenciālais darba devējs var sniegt. Atalgojums un amata apraksts, protams, ir svarīgs, tomēr ir vēl pāris būtiskas lietas, ko der izvērtēt, izvēloties nākamo darba devēju.

Lokācija

Izvērtē, cik tālu no Tavas dzīves vietas jaunā darbavieta atradīsies. Saplāno, cik ilgs laiks varētu paiet ceļā uz un no darba, kādas būs pusdienvietas, kas būs tuvumā. Sākumā, iespējams, šīs šķiet maznozīmīgas lietas, tomēr ar laiku tās var apgrūtināt Tavu ikdienu un patērēt neparedzēti daudz Tava laika, kā arī radīt Tevī neapmierinātības sajūtu. 

Priekšnieks

Vai Tavs priekšnieks Tev iepatikās uzreiz? Ja atbilde ir “nē”, iespējams, izvēle ir jāapsver vēl rūpīgāk. Tieši vadītājs būs tas, kuram Tu atskaitīsies, un kurš var veicināt Tavu izaugsmi. Padomā, cik ļoti viņa īpašības Tev ir pieņemamas, un kāds ir Tavs novērtējums. 

Reputācija 

Novērtējot uzņēmuma reputāciju, ir jāņem vērā dažādi faktori. Ideālā gadījumā uzņēmums ir rentabls, nav finansiālu, ētisku vai juridisku pārkāpumu. Der izpētīt arī uzņēmuma finanšu rādītājus un to, kā tas rūpējas par saviem darbiniekiem un klientiem. Darba devējs ar sliktu reputāciju nereti nodrošina izaicinājumiem pilnu darbu, vairo stresu un, iespējams, apdraud arī Tavas karjeras izredzes nākotnē. 

Vide

Saproti, kādai darba videi dod priekšroku. Ja esi radošs un izvēlies, piemēram, elastīgu darba grafiku, var gadīties, ka korporatīva darba vide Tev nebūs piemērota. Pirms līguma parakstīšanas, centies izmantot iespēju apskatīt biroju, lai gūtu priekšstatu par darba vidi. Noteikti uzdod jautājumus par kolēģiem un mēģini saprast vai varēsi jaunajā kolektīvā iejusties. 

Vērtības 

Kādas ir uzņēmuma vērtības un kā tās ierindojas Tavā vērtību skalā? Darot darbu, kas nesaskan ar mūsu iekšējo pārliecību, ietekmējam savu dzīves kvalitāti un izraisām sevī pretrunas. Katrs darbinieks savā ziņā ir uzņēmuma vēstnieks, tāpēc, ja uzņēmuma vērtības nesaskan ar Tavām, tad var izrādīties diezgan sarežģīti tās nest sabiedrībā un darīt savu darbu. 

Iespēja pilnveidoties

Apgūt jaunas lietas, attīstīt savas prasmes un veidot izaugsmi, ir nozīmīgi jebkurā pozīcijā. Pirms pieņem darba piedāvājumu, pārliecinies, ka uzņēmums ir gatavs ieguldīt Tavā karjeras attīstībā. Pretējā gadījumā ar laiku Tevī radīsies vilšanās sajūta un vēlme pēc jaunas darbavietas.